فساد “آ اس پ“ گیت چگونه شکل گرفت؟

فساد “آ اس پ“ گیت چگونه شکل گرفت؟

کارسازی خرید واحد های”آ اس پ“ متعلق به نفت از طریق فردی بنام “قدرت ا.. م.ن” که پیش از این کارمند تاسیسات در برج های “آ اس پ“ بوده صورت گرفته است.

به  گزارش پژواک به نقل از نفت ما،بعد از اتفاقات تلخی که در جریان مزایده املاک “آ اس پ “در وزارت نفت رخ داد و حواشی که برای نفت بوجود آمد سرانجام جعبه سیاه این اتفاقات مشخص شد.
کارسازی خرید واحد های ”آ اس پ“ متعلق به نفت از طریق فردی بنام قدرت ا.. م.ن که پیش از این کارمند تاسیسات در برج های “آ اس پ “بوده صورت گرفته است.
از وی می توان بعنوان جعبه سیاه منازل “آ اس پ “نفت یاد کرد و مدیران وزارت نفت با وی ارتباط گرفته و با استفاده از آشنایی و امکانات این فرد توانسته اند تعداد زیادی از این املاک را با قیمت کارشناسی چندین سال قبل از فروش خریداری نمایند!
جالبتر اینکه در این میان برخی از مدیران هر کدام دو تا سه واحد از املاک “آ اس پ “را خریداری کرده اند!
“س. معاون اسبق وزیر نفت” در منابع انسانی نیز یکی از افرادی است که با رانت ایجاد شده یک واحد آپارتمان به نام همسرش دریافت کرد که براساس قانون شامل منع مداخله کارکنان نفت در معاملات می گردد لیکن با تفسیر وزارت نفت مبنی بر اینکه دانشگاه نفت سازمانی مجزا از وزارت نفت است از این قاعده مستثنی می شود!
نهادهای نظارتی با استفاده از اطلاعات این جعبه سیاه می توانند ابعاد مختلف ASP گیت را شناسایی و با تخلفات صورت گرفته برخورد قانونی صورت خواهند داد.
اینکه چطور و چگونه یک کارمند ساده با استفاده از ذی نفوذان نفتی در فروش املاک توانسته است به نفر اول املاک ASP با آنهمه اختیارات نامحدود تبدیل شود جای سوال دارد؟!
نام افراد در این پرونده نزد نفت ما محفوظ است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *